Vampire Knight-Tr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vampire Knight-Tr

Vampire Knight Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

One Piece Tanıtım

3 posters
YazarMesaj
__AluCaRd__

__AluCaRd__

One Piece Tanıtım Empty
MesajKonu: One Piece Tanıtım   One Piece Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 9:08 pm

One Piece Tanıtım 1182000889261
TV anime
Yönetmen: Konosuke Uda - Munehisa Sakai
Stüdyo: Toei Animation
Kanal: Fuji TV
Yayın tarihi: 20.10.1999 – XX.XX.XXXX
Bölüm sayısı: 348
Tür: Dram, Fantezi, Komedi, Macera, Shōnen

One Piece (Wan Pīsu), Eiiçiro Oda tarafından yazılan ve çizilen bir Japonca manga serisidir, animeye de uyarlanmıştır.

One Piece Dünyası

Bu dünyada dört farklı deniz vardır: Doğu, Batı, Kuzey, Güney denizleri. Asıl tehlikeli kısımlar ise Grand Line olarak adlandırılan tüm denizlerin arasından geçen hattadır. Bu hat iki Durgun Bölge arasındadır. Bu iki şeritte akıntı ve rüzgar yoktur. Gemiler sadece kürek gücüyle hareket ettirilebilir. Bu kısımlarda çok miktarda deniz canavarları olduğu için Grand Line'a buralardan girilemez. Girebilmek için giriş noktasında bir dağın üstünden gemiyi geçirmek gerekmektedir. Pusulanın çalışmadığı ve iklimlerin son derece değişken olduğu bu hatta ardı ardına sıralanmış adalar kahramanları beklemektedir. Ada serilerinin sonunda ise Gold Roger'ın hazinesini sakladığı düşünülen ada bulunmaktadır. Donanmanın, donanma onaylı korsanların ve bağımsız korasanların dışında doğanın ve canavarların terör estirdiği bu dünyada kahramanlar sürekli ölümden dönmektedir. Her adada farklı bir macera yaşansa da hikayenin bütünlüğü korunuyor, her macerada Gold Roger'ın izine rastlanıyor, donanma ile ilgili gizli bilgiler ortaya çıkıyor. Kahramanların geçmişi ile ilgili gerçekler ortaya çıktıkça bağlantısız görülen noktaların ilişkisi de çözülemeye başlıyor.

Sinopsis

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

Hasır Şapka Tayfası

Monkey D. Luffy ー Mugiwara no Luffy

One Piece Tanıtım Cartoom-manga_54

akapları: Hasır şapka, Lastik adam, Çapa(Shanks tarafından)
Irk: İnsan erkek
Saçlar: Siyah
Gözler: Siyah
Boy: 1.72 cm
Kilo:: 64 kg
Statüsü:: Hasır şapka korsanları kaptanı

Luffy küçük yaşlardan itibaren Korsan Kralı olmak istemiştir. 17 yaşına gelince kendi tayfasını bulmak ve Gold Roger adındaki efsanevi korsanın One Piece - Büyük Hazine - adındaki hazinesini bulmak için yola çıkar. Gomu Gomu meyvesini yanlışlıkla yemiş olan Luffy, Lastik adam olduğu için büyük bir güce sahiptir. Obur ve aptal olmasına rağmen gücü ve cesaretiyle dosta güven düşmana korku verir.

Roronoa Zoro   (Akarrrr!!!)

One Piece Tanıtım Zoro3ob5
Lakapları: Herhangi bir lakabı yok. Sanji tarafından çim kafa denmekte.
Saçlar: Yeşil
Boy: 1.78 cm
Kilo: Bilinmiyor
Statüsü: Hasır şapka korsanları kılıç ustası

Zoro Luffy'den sonra takımın en belalısıdır. Hedefi dünyanın en iyi kılaç ustası olmak olan Zoro zamanının çoğunu uyuyarak ya da anormal antremanlar yaparak geçirir. Bir diğer özelliği Zoro'nun yön bulma duygusundan tamamen yoksun olmasıdır. 3 kılıç birden kullanabilmesi ile ünlü olan Zoro korsan avcısı olarak "East Blue'da" çok yaygın bir üne sahiptir.
+Sandai Kitetsu: (Third Generation Demon-Splitter, known as Kitetsu III) Lanetli olan kılıçtı bu.

Yubashiri: (Snow Run) İnanılmaz derecede hafif ama son derece güçlü bir kılıçtır, ayrıca dünyadaki 50 Ryō Wazamono dan biridir.

Wadō Ichimonji: (The One Road of Harmony) Bu Zoro'nun en önemli kılıcıdır. Eskiden Kuina'nın kılıcıydı ve Santoryu kullanırken ağzında tuttuğu kılıçtır. Çok kaliteli olmasının dışında Zoro'nun geçmişini izlerseniz ne kadar da önemli bir kılıç olduğunu görebilirsiniz.

Nami

One Piece Tanıtım Nami_Chwan_wanted_poster_by_Grave_Keeper

Lakapları: Korsan hırsızı Nami
Irk: İnsan dişi
Saçlar: Turuncu
Gözler: Koyu kahve
Boy: 1.69 cm
Kilo: Bir bayanın kilosu söylenmez.
Statüsü: Hırsız, haritacı, dümenci

Nami takımın savaşçı olmaktan çok destek grubunda olan bir üyesidir. Denizcilik ve iklim bilgisi ile pekçok korsan grubu tarafından Luffy'den çalınmak istenmiştir. Paragöz bir hırsız olan Nami, güzelliği ve kurnazlığıyla pek çok korsanı meteliksiz bırakmıştır. Usopp'un ona verdiği bazı silahlarla savaş anında da kullanışlı olduğunu ilerleyen maceralarda ispatlar.

Usopp

One Piece Tanıtım Usopp10dl5

Lakapları: Yalancı
Boy: 1.74 cm
Statüsü:: Yasopp'un oğlu, Geminin keskin nişancısı ve ressamı

Usopp ismi japonca yalan anlamına gelen "uso" ile, ünlü fabl yazarı aesopp ( ezop ) dan gelir. Genelde yalanlar söyleyen ve korkak olan Usopp, Luffy ve Chopper gibi bazı saflar dışında pek kimseyi kandıramaz. Tamirat ve başka bazı teknik işleri yapabilen Usopp gerçekte gurubun Keskin Nişancısı ve gerektiğinde yalancısıdır. Kullandığı silahlar çok çeşitlidir. Düşük seviyeli düşmanlara karşı etkili olan bu silahlar ya dikkat dağıtmak ya da sadece blöf amaçlıdır.

Sanji

One Piece Tanıtım Sanji10uf8

Lakapları: Kara bacak Sanji
Saçlar: Altın sarısı
Boy: 1.77 cm
Kilo: 49 kilo
Statüsü: Geminin aşçısı

Sanji gurubun 3. en güçlü kişisi, ahçısı ve sapığıdır. Kadınlara olan düşkünlüğü ya kullanılmasına ya da kadın bir rakip tarafında dövülmesine sebep olmaktadır. Ahçılık yeteneği ile pekçok macerada beğeni toplayan Sanji malzemenin iyisi ile kızlara, bozulmakta olanlar ile erkeklere yemek hazırlar. Zamanının çoğunu Luffy'nin esnek midesi için yemek hazırlamakla harcıyan Sanji, ellerine zarar gelmemesi için düşmanlarını korkunç tekmeleriyle yok eder.

Chopper ー Tony Tony Chopper
One Piece Tanıtım Ttc10sm7

Lakapları: Tony Tony Chopper
Irk: Rengeyiği - İnsan
Saçlar: Açık kahve kürk
Boy: Bilinmiyor
Statüsü: Geminin doktoru

Adam meyvesi yemiş bir geyik olan Chopper adam-geyiktir. Ne geyik sürüsü ne de insanlar Chopper'ı kabul etmezler. Sadece Doktor Hiliruk onu kabul eder. Doktorun ölümünden sonra tıb eğitimini Doktorinu isiminde 140 yaşında ( 139 olduğunu iddia eder ) bir kadın doktorun yanında devam eder. Luffy'nin tayfası olan Chopper - Tonny Tonny Chopper - grubun en saf üyesidir.

Nico Robin

One Piece Tanıtım Nicor10bn3

Lakapları: Bilinmiyor
Irk: İnsan dişi
Gözler: Mavi
Boy: 1.88
Kilo: Bayan olduğu için...
Statüsü: Geminin arkeoloğu

Grubun en karanlık üyesi. Son derece karanlık bir geçmişe sahip bir tarihçi. Hana Hana meyvesinin verdiği uzuvlarını kopyalayabilme gücü ile grubun en tehlikelileri arasındadır. Son derece sakin ve insanlara mesafelidir. Poneglyph adındaki tarihi tabletleri okuyabilen tek insandır. Franky ile birlikte Pluton isimli silahı yapabilecek tek kişi olduğu için donanmanın en tehlikeliler listesindedir.

[quote author=[KyuuTouRyuu] link=topic=4039.msg27424#msg27424 date=1242053329]
benden de One Piece Tanıtım FrankyFSTCover
Franky :Denizde gecirdigi bi kaza sepebiyle vucudunun bazı yerleri metalten veya makinedir
Yas:30-25 yasları arası
Saclar:Mavi
Gozler:siyah
Boy:1.95
Kilo:150 (Makina ve metaller nedeniyle)
Gemideki yeri : Gemilerini yapan ve gemi tamircisi

One Piece Tanıtım Brook_One_Piece
Brook: Olumsuzluk meyvesini yemistir oldukten sonra ruha donusuyor ve bedenini tekrar bulmadıgı calıstıgı icin kurukafa olmusutur ve kılıc ustasıdır
Yas:190-200
Saclar:siyah
Gozler : yok
Boy: 2.10
Kilo:20 -15
Gemideki yeri :savascı-muzisyen
OVA
Defeat Him! The Pirate Ganzak
Yönetmen: Goro Taniguçi
Stüdyo: Production I.G
Bölüm sayısı: 1
Yayın tarihi: 26 Temmuz 1998

Filmler

* One Piece: The Movie (2000)
   * Clockwork Island Adventure (2001)
   * Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals (2002)
   * Dead End Adventure (2003)
   * Curse of the Sacred Sword (2004)
   * Baron Omatsuri and the Secret Island (2005)
   * The Giant Mechanical Soldier of Karakuri Castle (2006)
   * Episode of Alabasta: The Desert Princess and the Pirates (2007)
   * Episode of Chopper: Bloom in the Winter, Miracle Sakura (2008)

Özel Bölümler

* Adventure in the Ocean's Navel
   * Open Upon the Great Sea! A Father's Huge, HUGE Dream!
   * Protect! The Last Great Performance
   * The Detective Memoirs of Chief Straw Hat Luffy
cRy
Admin
Admin
cRy

One Piece Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: One Piece Tanıtım   One Piece Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 9:24 pm

eLine sağLık aLucummm:D
ιтα¢нι
Admin
Admin
ιтα¢нι

One Piece Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: One Piece Tanıtım   One Piece Tanıtım Icon_minitimePaz Tem. 12, 2009 10:12 pm

alucard her zamanki gibi mükemmel Shocked
http://vampireknight.yetkinforum.com

One Piece Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» air tV tanıtım
» b-daman tanıtım
» BLOod+ tanıtım
» Claymore Tanıtım
» black cat tanıtım